امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

چگونه از اینترنت کسب درآمد کنیم؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۰ فروردین ۱۳۹۹  .  1,155 بازدید

کسب درآمد از اینترنت به درآمدی گفته می‌شود که شما به هر طریقی از دنیای اینترنت بدست آورید.
ولی مورد مهم این است که کسب درآمد از اینترنت باید به شکل پایدار و توسعه مند باشد.
یعنی با گذشت زمان و افزایش دانش تخصصی شما باید بتوانید درآمد خود را از راه اینترنت توسعه و افزایش دهید .
به طور کلی اگر دنیای اینترنت را همانند دنیای فیزیکی تصور کنید : در دنیای فیزیکی شما برای کسب درآمد باید ارائه دهنده محصول و خدماتی باشید و برای ارائه محصول و خدمات خود باید جایگاهی داشته باشید که به طور کلی می توان گفت که شما یا باید صاحب مغازه باشید یا صاحب یک شرکت و اگر دست به تولید در یکی از صنعت های موجود بزنید باید صاحب تولیدی و یا یک کارخانه باشید همانطور که همه ما میدانیم راه اندازی یک کارگاه تولیدی می تواند هزینه های بسیار زیادی را برای ما داشته باشد .

ادامه

موانع کارآفرینی زنان | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲۲ اسفند ۱۳۹۸  .  2,361 بازدید

اینکه زنان در تنظیم امور خانوادگی و مسائل اقتصادی جامعه نقش شایان‌ذکری ایفا می‌کنند حقیقتی انکارناپذیر است. بر این اساس ضروری است به دنبال یافتن مسیرهایی باشیم تا از قدرت تفکر، ابداع و خلاقیت آنان در سرفصل سرمایه‌های مدیریت نوین سود جوییم. در عصر حاضر مفهوم کارآفرین و کارآفرینی با مفاهیمی چون نوآوری، مخاطره پذیری، رضایت‌بخشی، استقلال‌طلبی و… همپوشانی دارد، به این معنی که کارآفرینی فرایند ایجاد و دستیابی به فرصت‌ها، بدون نیاز به منابع موجود است به‌طوری‌که می‌توان آن را به موتور محرکه توسعه اقتصادی کشورها تشبیه کرد.

ادامه
بحران-کرونا

عبور از بحران کرونا | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲۰ اسفند ۱۳۹۸  .  1,737 بازدید

پرواضح است که کشور دچار بحران شده است که ریشه و منشا ساختاری آن به لحاظ طبیعی بودن یا دست ساخته بودن بشر محرز نیست، چون منبع بحران مشهود نیست در نتیجه در مورد زمان استمرار آن نیز به یقین نمی‌توان صحبت کرد. با مقدمه‌ی فوق این ماموریت بر عهده‌ی بنده است تا با بیان برخی مسایل روشنگر مسیرتان باشم. یقین بدانید که کمک من به صورت فکری و چه بصورت فیزیکی همواره با شما خواهد بود.

ادامه

کارآفرینی اجتماعی چیست؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲۴ بهمن ۱۳۹۸  .  1,550 بازدید

کارآفرینی، فرآیند خلق ارزش از خلاقیت است. در کارآفرینی حتماْ باید یک ارزش افزوده ایجاد شود که این ایجاد ارزش، مبتنی بر خلاقیت است. به عبارت دیگر کارآفرین باید خلاقیت داشته باشد و بتواند خلاقیت خود را تبدیل به یک کالا یا خدمت با ارزش کند.

به طور خلاصه کار آفرین شخصی است که با توجه به قابلیت های ذاتی و آموزش های دریافتی و تجربیات گذشته خود می تواند با ایجاد نوآوری در یکی از اجزای یک مدل کسب و کار و یا محصول یا خدمت به خلق و توسعه و تجاری سازی یک ارزش بپردازد.
این ارزش منجر به برطرف کردن نیاز و یا مشکل و یا خواستی از گروهی از مشتریان بازار هدف می شوند.

ادامه

محیطی شاد و بدون استرس در محل کار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۴ دی ۱۳۹۸  .  1,443 بازدید

استرس محیط کار یک اپیدمی فراگیر در جامعه ی مدرن است. بیش از یک سوم کارگران آمریکایی از استرس های مزمن موجود در محیط کار رنج می برند. تخمین زده شده که استرس هزینه های زیادی را معادل 300 میلیارد دلار به علت اتلاف ساعات کاری و هزینه های پزشکی به تجارت آمریکا وارد نموده است. واضح است که اگر از استرس کاری رنج ببرید کم کم از کارتان فاصله می گیرید و دلزده خواهید شد.

ادامه

اهمیت و هویت بصری در کسب و کار (قسمت دوم: رنگ سازمانی) | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۴ دی ۱۳۹۸  .  1,821 بازدید

رنگ ها در زندگی روزمره ما حضور قابل توجهی دارند و می توان گفت بدون وجود رنگ، زندگی کسالت آور و افسرده کننده می شود. اما آیا می دانستید که رنگ ها در برندسازی نیز تاثیر غیر قابل انکاری دارند؟ به بیان دیگر، در صورتی که انتخاب رنگ سازمانی به شکل صحیح و اصولی انجام شود، می تواند در پیشرفت یک کسب و کار تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

ادامه

اهمیت هویت بصری در کسب و کار (قسمت اول : لوگو) | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱ دی ۱۳۹۸  .  1,744 بازدید

لوگوها یک جنبه مهم در بازاریابی کسب و کار هستند. لوگو همانطور که نماینده ی گرافیکی شرکت است، یک نام تجاری را به یک برند تبدیل می کند و تنها نماینده شرکت در بازار هدف می شود. به همین دلیل، لوگویی که خوب طراحی شده، بخش مهمی از استراتژی بازاریابی کلی هر شرکت است. اهمیت لوگو به این منظور است که توسط آن نام برند را بشناسیم و آن را به خاطر بسپاریم. یک محصول بدون لوگو، قطعاً ناپدید می‌شود. شما بدون یک لوگو نمی‌توانید واقعاً یک برند باشید.

ادامه

چقدر از اصول مشتری مداری آگاهی داریم؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۹ آذر ۱۳۹۸  .  2,043 بازدید

در تجارت نوین عبارت((همیشه حق با مشتری است )) به صورت یک شعار در آمده است، نیازها و خواست های مشتریان به عنوان یک اصل اساسی در تولید کالاها و خدمات مطرح شده ورضایت مشتری به عنوان نقطه تمرکز سازمانها مورد توجه جدی قرار گرفته است.
در شرایط امروز اغلب کسب و کارها پیرامون مشتری مداری، رویکرد خود را بیشتر به حفظ و نگهداری مشتریان فعلی بسط داده و جذب مشتریان جدید را در اولویت بعدی قرار می دهند.

ادامه
روابط-موثر-بین-مدیر-و-کارمندان-دفتر-مشاوره-و-آموزش-مدیریت-کسب-و-کار-امکان

روابط موثر بین مدیر و کارمندان | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۲ آذر ۱۳۹۸  .  3,238 بازدید

اگر می خواهید موثر باشید و با ایجاد ارتباط با دیگران تاثیر لازم را بگذارید، توجه داشته باشید که باید از تکبر و خود بزرگ بینی اجتناب کنید. توجه داشته باشید هیچکس به تنهایی به بالا صعود نکرده است. هیچ مدیری بدون کمک کارکنان خود به موفقیت نمی رسد. متاسفانه بعضی از مدیران وقتی به بالا صعود می کنند، همه تلاش خود را صرف آن می کنند که دیگران را به پایین هل دهند. توجه داشته باشید اعتبار یک مدیر با موفقیت شخصی آغاز می شود و با کمک کردن به دیگران برای کسب موفقیت به پایان می رسد.

ادامه
فن-بیان-در-کسب-و-کار-دفتر-مشاوره-و-آموزش-مدیریت-و-کسب-و-کار-امکان

فن بیان در کسب و کار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۶ آذر ۱۳۹۸  .  2,654 بازدید

مهارت فن بیان از جمله مواردی است که می تواند در داشتن یک کسب و کار موفق تاثیر گذار باشد. قطعا کسی که فن بیان قوی تری دارد می تواند در مذاکرات و سخنرانی ها تاثیر گذارتر باشد. و بتواند با استفاده از فن بیان خود در کسب و کار و بازاریابی خود به موفقیت دست یابد.

ادامه

ده مهارت حیاتی برای کارآفرینان | امکان (مشاوره و آموزش در حوزه مدیریت و کسب و کار)

۱۵ مهر ۱۳۹۸  .  1,287 بازدید

امروزه برای موفقیت در کسب و کار، صاحبان مشاغل به ترکیبی از مهارت ها نیاز دارند که به آنها اجازه می دهد از بقیه پیشی بگیرند و با تغییر ها سازگار شوند، در این یادداشت به ده مهارت اساسی برای موفقیت در این مسیر پرداخته ایم.

ادامه

زنان در ایران چگونه پولدار می‌شوند؟

۱۰ تیر ۱۳۹۸  .  1,262 بازدید

این روزها داشتن شغلی پر درآمد دغدغه فکری بسیاری از خانم‌ها شده است. یک شغل خوب و پردرآمد که با روحیه شما سازگار باشد، نه‌تنها باعث بالا رفتن استقلال مالی است بلکه از لحاظ روانی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می‌شود. بدون شک برای رسیدن به هر حرفه و شغلی باید مسیری را طی کنیم، پس بهتر است قدم در راهی بگذاریم که می‌دانیم هدفی طلايی انتظار ما را می‌کشد. فراموش نکنید که هر راهی مشکلات و سختی‌های خود را دارد. اگر در طول مسیر به درستی قدم برندارید در آخر راه با مشکل مواجه می‌شوید و به نتیجه موردنظر نمی‌رسید. البته در این مشاغل هیچ ترتیب آماری وجود ندارد؛ همه چیز نسبی است و به توانایی‌های شما بستگی دارد.زنان در ایران
پزشکی یکی دیگر از مشاغل پر درآمد است. سلامت جسم و بدن همیشه برای افراد مهم است و مردم همیشه، حتی بدون آنکه خود بخواهند به پزشکان نیاز دارند. علاوه بر آن این روزها بازار جراحان زیبایی و متخصصان پوست و زیبايی داغ‌داغ است و تعداد مراجعه‌کنندگان آنها هر روز بیشتر از روز قبل است. البته ناگفته نماند که دستیابی به این شغل نیاز به تلاش و صبر و حوصله بیشتری دارد. خانم «ف. شاه‌بختی» که 11 سال است در این زمینه و در حوزه دندان‌پزشکی فعالیت می‌کند، می‌گوید: «اگر خانمی احتمال دهد که بعد از گرفتن مدرک به دلیل جنسیتش مراجعه‌کننده زیادی ندارد، کاملا در اشتباه است. من از اوایل کارم مراجعه‌کننده داشتم و از درآمدم راضی هستم. »

ادامه
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >