امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

16 روش مفید برای مدیریت استرس در محل کار

16 روش مفید برای مدیریت استرس در محل کار

۲۷ مرداد ۱۳۹۹  .  2,859 بازدید

بدون درنظر گرفتن نوع کاری که انجام می‌دهید، واقعیت این است که استرس در محل کار هم برای کارمندان و هم کارفرما بسیار آسیب‌زننده است. با خواندن این مقاله متوجه می‌شوید دلایل به‌وجود آمدن استرس در کار چیست، چرا تا این حد مضر است و هم‌چنین راه‌کارهای مفیدی را برای مقابله با آن یاد می‌گیرید.

ادامه
کمتر فکر کن بیشتر عمل کن رشد و ارتقای فردی مشاوره کسب و کار امکان

کمتر فکر کنید، بیشتر عمل کنید

۲۱ مرداد ۱۳۹۹  .  3,251 بازدید

همه افراد می‌خواهند در مورد زندگی‌شان توصیه‌هایی بشنوند ولی هیچ‌کدام به آن‌ها عمل نمی‌کند. اگر مقدار زمانی که تاکنون در روز گذراندید را نصف می‌کردید و به فعالیت‌های مورد علاقه‌تان اختصاص می‌دادید، فکر می‌کنید درحال حاضر چقدر در زندگی جلو رفته‌بودید؟

صادقانه پاسخ دهید ولی به‌خاطر آن نگران نشوید. ( زیرا «استرس‌گرفتن برای اتفاقاتی که در گذشته افتاده‌است، به من احساس خوبی می‌دهد.»)

ادامه

درد دل با غیر، بروز رفتارهای هیجانی و افشای اسرار مجموعه | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲۱ خرداد ۱۳۹۹  .  3,190 بازدید

لطفاً وقتی هیجانی و یا عصبی هستید با کسی صحبت نکنید، زیرا ممکن است حرفهایی را بزنید که اصلاً در شأن و شئونات شما و طرف مقابلتان نباشد و برای دلجویی نیز وقت یا روی صحبت وجود نداشته باشد.

ادامه

اعتماد بی قید و شرط | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۹ خرداد ۱۳۹۹  .  2,505 بازدید

متاسفانه وقتی از عمر همکاری با پرسنل، مدت زمان قابل توجهی می گذرد، اعتماد دو طرفه و متقابلی شکل می گیرد که اغلب موجب آسیب می گردد. اعتماد پدیده خوبی است امّا اینکه چه زمانی و در چه حوزههایی اعتماد شود و چگونه این بستر اعتماد حفظ شود، موضوع مهمی است که مدیران محترم باید به شکلیجدی در خصوص آن اهتمام بورزند.

ادامه

محبت بی جا و نابجا | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۷ خرداد ۱۳۹۹  .  2,709 بازدید

لطفا دایه مهربان تر از مادر و شخصیت اول تراژدی کسب و کارهای امروزی نباشید. ابتدا بدانید که شما قرار نیست مشکلات همه را حل کنید و ابدا انتظاری نیست تا به مشکلات کارکنان خود در هر زمان و مکان رسیدگی نمائید. مهمترین تعهد شما پرداخت به موقع حقوق، جاری نمودن بیمه تامین اجتماعی و ایجاد حسو روحیه کار در افراد است، اینکه با محبت های همیشگی خود، این انتظار را بهوجود آورید که همیشه باید این چنین رفتار کنید، بی شک عامل کاهش بهره وری سازمانی خود خواهید بود.

ادامه

رو دربایستی با کارکنان و امتناع از رک گویی | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۲ خرداد ۱۳۹۹  .  2,774 بازدید

اگر جزء آن دسته از مدیرانی هستید که بنا به دلایلی از تذکر، برخورد، گفتن حرف دل و نظر نهایی امتناع می کنید، بهتر است حرفه مدیریت را کنار بگذارید و در پی یافتن جانشین خود باشید.

ادامه

تفویض اختیار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۰ خرداد ۱۳۹۹  .  2,434 بازدید

زمانیکه صحبت از تفویض اختیار به میان می آید به واقع در خصوص یکی از حساس ترین وظایف مدیران بحث می شود. تفویض اختیار به معنای واگذاری اختیار است و منظور این است که مدیر بخشی از اختیارات خود را به فردی که در رده پایین تری نسبت به وی قرار دارد واگذار می نماید. تفویض اختیار برای خرید مدل بیسکویت روی میز یا نوع عطر خوشبو کننده هوا نیست، بلکه مدیر باید در امورات بزرگتر نیز این اعتماد را داشته و امورات را به مدیران زیردست خود تفویض نماید.

ادامه

اولین نفر مدیران هستند که باید به ساختار سازمانی احترام بگذارند | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۶ خرداد ۱۳۹۹  .  2,571 بازدید

وقتی سلسله مراتبی طراحی، تبیین و پیاده سازی می شود، اوّلین و اثرگذارترین فرد مدیر است که باید به قانون وضع شده احترام بگذارد و خود از آن عدول ننماید.مدیران بسیاری را دیده ام که با زیر پا گذاشتن سلسله مراتب سازمانی موجبات به هم ریختگی سازمان را فراهم ساخته اند.
بگذارید ساده تر توضیح دهم!وقتی طبق ساختار سازمانی بین خود و سایر همکاران و پرسنل، سرپرست و مدیرانی را انتصاب می کنید، هرگز نباید به صورت مستقیم در خصوص مرخصی، مساعده یا درخواست های کارکنان زیردست آن سرپرست و مدیر، اعمال نظر نمائید، لذا زمانیکه کارمندی درخواستی از شما نمود، بی درنگ باید آن درخواست را به مدیر یا سرپرست مربوطه ارجاع دهید و هرگز در امور جاری آن بخش ها به صورت موردی و تک به تک ورود ننمائید.

ادامه

قدرت نه را در خود بالا ببرید | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۳ خرداد ۱۳۹۹  .  1,374 بازدید

به عنوان یک مدیر با مدل مدیریت ایرانی، اگر می خواهید موفق باشید، به اغلب خواسته های کارکنان و کارگران خویش نه بگویید.
نیروی انسانی در کشور ایران ذاتا میل به کم کاری، استراحت، بی مسئولیتی و امثالهم دارد و گاهی دیده می شود برخی از بستگان کارکنانتان در طی یک سال، چند بار فوت می نمایند و هر بار به همان بهانه درخواست مرخصی می نمایند؛ امّا از آنجاییکه دنیا کوچک شده است، آنها را روز مرخصی در مرکز خرید می بینید. یاد بگیرید دل رحمی را کنار بگذارید و کلمه « نه » را همیشه به کار ببرید.

ادامه

ساختار سازمانی | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹  .  1,307 بازدید

وقتی صحبت از ساختار سازمانی می شود ناخودآگاه در ذهنم پادگان، سیستم نظامی و نقشه عملیات خطور می کند.
آیا با خود اندیشیده اید که چرا پادگانها تا این حد نظم داشته و همه چیز در آنجا به سرعت و دقت انجاممی شود؟ بله - دلیل این مهم، چیزی نیست جز وجود سلسله مراتب و یک ساختار از پیش تعیین شده مدون و جامع که کمک می کند هر مهره ای به درستی فعالیت خود را انجام و در عملکرد مهره دیگر دخالت ننماید و از سویی به وظیفه محوله و مسئولیت های خویش طبق فرآیندی تدوین شده کاملاً آگاه باشد.

ادامه