امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

رشد و ارتقاء فردی

کانال تلگرام امکان امکان
16 روش مفید برای مدیریت استرس در محل کار

16 روش مفید برای مدیریت استرس در محل کار

۲۷ مرداد ۱۳۹۹  .  2,806 بازدید

بدون درنظر گرفتن نوع کاری که انجام می‌دهید، واقعیت این است که استرس در محل کار هم برای کارمندان و هم کارفرما بسیار آسیب‌زننده است. با خواندن این مقاله متوجه می‌شوید دلایل به‌وجود آمدن استرس در کار چیست، چرا تا این حد مضر است و هم‌چنین راه‌کارهای مفیدی را برای مقابله با آن یاد می‌گیرید.

ادامه
کمتر فکر کن بیشتر عمل کن رشد و ارتقای فردی مشاوره کسب و کار امکان

کمتر فکر کنید، بیشتر عمل کنید

۲۱ مرداد ۱۳۹۹  .  3,200 بازدید

همه افراد می‌خواهند در مورد زندگی‌شان توصیه‌هایی بشنوند ولی هیچ‌کدام به آن‌ها عمل نمی‌کند. اگر مقدار زمانی که تاکنون در روز گذراندید را نصف می‌کردید و به فعالیت‌های مورد علاقه‌تان اختصاص می‌دادید، فکر می‌کنید درحال حاضر چقدر در زندگی جلو رفته‌بودید؟

صادقانه پاسخ دهید ولی به‌خاطر آن نگران نشوید. ( زیرا «استرس‌گرفتن برای اتفاقاتی که در گذشته افتاده‌است، به من احساس خوبی می‌دهد.»)

ادامه

نقاط مشترک بین افراد موفق | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹  .  1,317 بازدید

بنظر می‌رسد که برخی‌ها همیشه موفق هستند و هیچ دری برایشان بسته نمی‌ماند. کارهایشان سروسامان دارد، با افراد مناسب ارتباط برقرار می‌کنند و بود و نبودشان در دنیا فرق دارد؛ اما این نتایج هیچ‌گاه اتفاقی و برحسب شانس بدست نیامده‌اند. این تنها از اقبال بلند این افراد نبوده که در زمان مناسب در مکان مناسب قرار گرفته‌اند یا اینکه لزوما از قبل ثروتمند بوده باشند؛ موفقیت‌ها نتیجه پشتکار، بلندپروازی و توجه به خود هستند.

ادامه

مدیریت مالی در کودکان | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹  .  1,172 بازدید

پول برای برآورده کردن نیازها و خواسته‌ها در جامعه‌ی ما ضروری است و همه به مهارت‌های مدیریت مالی نیاز دارند. این مهارت‌ها از عقاید، نگرش‌ها، عادت‌ها و ارزش‌هایی که در دوران کودکی و در حین رشد، در مورد پول کسب می‌کنیم، ناشی می‌شود. بدیهی است که آموزش مالی برای همه ضروری است. کودکانی که یاد می‌گیرند برای مخارج و هزینه‌هایشان برنامه‌ای داشته باشند و آن را اجرا کنند، اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت. به‌علاوه آنها بیش از سایر کودکان به توانایی‌هایشان در تصمیم گیری اعتماد دارند و متکی به خود هستند. آنها زودتر می‌توانند با مفاهیم مهم اقتصادی مانند اعتبار، مالیات و بیمه آشنا شوند و شروع به سرمایه گذاری برای زندگی آیند‌ه‌شان کنند.

ادامه

هوش هیجانی چیست؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹  .  1,316 بازدید

هوش هیجانی اصطلاحی برای محققان روانشناسی است که به آنها این امکان را می‌دهد تا میزان مدیریت افراد را بر هیجانات خود و واکنش به هیجانات دیگران را توصیف نمایند. افرادی که از خود هوش هیجانی نشان می‌دهند، مهار‌ت‌هایی ضروری‌ مانند مدیریت حل ‌اختلاف، درک و پاسخ به نیازهای دیگران و جلوگیری از طغیان هیجانات خود و ایجاد اخلال در زندگی‌شان را دارند که می‌توانند در پیشرفت زندگی خود از آنها بهره بگیرند. در این نوشتار، ما نگاهی به چیستی و ماهیت هوش هیجانی و چگونگی توسعه‌ی آن در خود خواهیم داشت.

ادامه

چگونه برنامه ریزی کنیم تا موفق شویم؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹  .  1,673 بازدید

بدون شک، برنامه ریزی کارآمد در زندگی موجب می‌شود تا فرد موفق‌تری باشیم و بهتر بتوانیم از زمان خود استفاده کنیم.و اگر برنامه ریزی برای زندگی خود نداشته باشیم،همیشه از این شاخه به آن شاخه می پریم و نمی توانیم در زندگی و کار خود به موفقیت برسیم و همه اینها اهمیت برنامه ریزی را نشان می دهد که باید به این موضوع آگاه باشیم و سعی بکنیم که خودمان در دام عدم برنامه ریزی برای زندگی نیوفتیم!

ادامه

پساکرونا را ندانسته قضاوت نکن | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹  .  1,156 بازدید

شاید این نوشتار به کام برخی از دوستانم خوشایند نباشد اما واقعیتی است که باید گفت.
عده‌ی قابل توجهی از عزیزان که فرصت را مغتنم شمرده‌اند تا عرض اندام کرده و خود را به عنوان یک کارشناس دنیادیده و آینده‌پژوه معرفی کنند به سختی در تلاش هستند که اثبات کنند دنیای بعد از کرونا تغییرات زیادی خواهد داشت و اگر کسی تغییر نکند همچون دایناسورها منقرض می‌شود.(به قلم: علی شیخ‌زاده)

ادامه

نقش خود شناسی در انتخاب شغل | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲۷ فروردین ۱۳۹۹  .  2,186 بازدید

همه این ها سوالاتی هستند که اگر در مورد استعداد ها یا مهارت های خود کنجکاو شده باشید از خودتان می پرسید و این نمود خودشناسی و کشف مهارت ها در شما می باشد. هر انسانی به طور منحصر به فرد خلق شده و استعداد و مهارت هایی را دارد که منحصرا به خودش تعلق دارد و با کشف آنها و خودشناسی و کشف مهارت ها به طور صحیح می تواند بهترین خودش باشد.
شخصيت بيانگر آن دسته از ویژگی‌های فردي است که الگوهاي ثابت رفتاري را نشان می‌دهد. با خودشناسی می‌توانیم شخصیت خود را بشناسیم و از پس تأمین نیازهای شخصیتی خود بربیاییم و کنترل تمام ابعاد شخصیت خود را در دست بگیریم.

ادامه

شخصیت شناسی در محیط کار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۹ فروردین ۱۳۹۹  .  1,567 بازدید

اگر در محیط کاری تان،با تعداد زیادی از کارکنان مشغول به کار هستید،قطعا شخصیت‌های مختلف شغلی را از نزدیک دیده اید. شخصیت شناسی در محیط کار می‌تواند ما را با بهترین‌ها و بدترین‌ها روبرو کند؛ چرا که هر یک از ما جنبه‌های مختلفی از شخصیت خود را در موقعیت‌های گوناگون نشان می‌دهیم.نقاط قوت و ضعف هر فرد باعث میشود شخصیتی مجزا از یکدیگر داشته باشند.
در یک محیط کار، مانند هر محیط کاری دیگری تمرکز داشتن بر روی ارتباطات ، روحیه ‌ی کار تیمی و لحن و گفتار حرفه‌ای در گفتگو، اهمیت زیادی دارد. ارتباط صحیح و اصولی با افراد می‌تواند ما را در رسیدن به هدف‌هایمان کمک کند. یکی دیگر از موضوع های موثر که درارتباط ما با دیگران تاثیرگذار است، شناخت الگوهای شخصیتی و نقاط قوت و ضعف‌مان است.

ادامه

ارز دیجیتال چیست؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۱۲ فروردین ۱۳۹۹  .  1,652 بازدید

این روزها مدام از ارزهای دیجیتالی صحبت می‌شود. اما با وجود شهرتی که پیدا کرده‌اند هنوز هم عده زیادی از افراد دقیقا نمی‌دانند که منظور از ارز دیجیتال چیست و این ارزها دقیقا چه کاربردی در دنیای امروز دارند. ارزهای دیجیتالی در حقیقت ارزهایی هستند که با پروتکل‌های رمزگذاری‌شده طراحی می‌شوند و هدف‌شان کاهش تقلب و ممانعت از جعل و کلاه‌برداری ارزی است.
ارز دیجیتال CryptoCurrency یک فرم از پول الکترونیکی است. بیشتر ارزهای دیجیتال به منظور امنیت بیشتر، حذف واسطه ها و ناشناس بودن و غیرمتمرکز بودن طراحی شده اند.

ادامه

چگونه کمال گرایی را درمان کنیم؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

۲ فروردین ۱۳۹۹  .  1,026 بازدید

برای آنکه دریابیم درمان کمال گرایی چیست در ابتدا باید با کمال گرایی آشنا شویم. کمال گرایی اگرچه در نگاه اول امری مثبت به‌نظر می‌رسد، ولکن با توجه به نتایج منفی آن، مانند اضطراب، افسردگی، اختلال خوردن، تیک و وسواس موکنی و …، در زندگی افراد باید بین پیشرفت‌گرایی که امری مثبت می‌باشد با کمال گرایی تمایز قایل شد. افراد کمال گرا در همه جا و همیشه بدون در نظر گرفتن شرایط خود، دیگران و محیط، خواهان کسب بهترین عملکرد می‌باشند.

ادامه